Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


My hand made
 
PrijemPortalGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupiwebsite

 

 najjednostavnije pravljenje kalupa ;)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
darma

darma


Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.01.2011
Lokacija : Beograd

najjednostavnije pravljenje kalupa ;) Empty
PočaljiNaslov: najjednostavnije pravljenje kalupa ;)   najjednostavnije pravljenje kalupa ;) I_icon_minitimeSre Jan 12, 2011 4:51 pm

Jedan obican silikon za kupatila Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Model od kog zelite da napravite kalup npr. bacvica Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Namazete u slojevima silikon,sacekate da se prvi sloj malo prosusi pa mazete sledeci

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sacekate da se DOBRO osusi stavite na neko hladno mesto i odmah da naglasim trebace mu za susenje minimum 7 dana Rolling Eyes ali dobro...
Kada se osusi presecete skalpelom na pola silikon Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]

Izvadite model iz kalupa i napunite ga gipsom
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada se osusi izvadite gips i spojite dva dela Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]

I eto figurice i kalupa koji moze jako dugo da traje Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedina mana je sto morate da cekate 7 pa do 20 dana da se silikon osusi zavisi od velicine modela tj za sta vadite kalup i kolike je to velicine Smile

``
Nazad na vrh Ići dole
djepeto

djepeto


Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.01.2011
Lokacija : srbija

najjednostavnije pravljenje kalupa ;) Empty
PočaljiNaslov: Re: najjednostavnije pravljenje kalupa ;)   najjednostavnije pravljenje kalupa ;) I_icon_minitimeČet Jan 13, 2011 7:53 am

Ovo je dobra ideja @# ako ti se ne zuri vb da napravis kalup imam i ja moj predlog ma da nije mnogo lak kao tvoj na zalost nemam slike jer mi se zurilo ali vadio sam plasticni kalup sa obicnom flasom od kisele vode.Iseces flasu obavijes oko toga iz cega ti treba kalup vezes dobro kanapom i potopis u kljucalu vodu flasa pocne da se skluplja i izvuces cim se skupi oko modela nije neki kalup ali nije bilo mnogo detalja kod mog modela pa mi je posluzilo Smile
Nazad na vrh Ići dole
darma

darma


Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.01.2011
Lokacija : Beograd

najjednostavnije pravljenje kalupa ;) Empty
PočaljiNaslov: Re: najjednostavnije pravljenje kalupa ;)   najjednostavnije pravljenje kalupa ;) I_icon_minitimeČet Jan 13, 2011 8:07 am

nisam te bas razumela... scratch ae please malo detaljnije mi objasni koristili bi mi plasticni kalupi
Nazad na vrh Ići dole
djepeto

djepeto


Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.01.2011
Lokacija : srbija

najjednostavnije pravljenje kalupa ;) Empty
PočaljiNaslov: Re: najjednostavnije pravljenje kalupa ;)   najjednostavnije pravljenje kalupa ;) I_icon_minitimePet Jan 14, 2011 8:17 am

pa ovako iseces flasu da bude traka onako dno i grlo i ostane ti telo to telo obavijes oko modela za kalup i privezes kanapom ubacis sve to u kljucalu vodu i flasa pocne da se steze al sve ovo ti vredi ako model smes da prokuvas ako nema supljine i ako nema mnogo brazdi kalup ko kalup je los odma da znas ja sam tad vadio kalup za maltene ravnu plocu...al razmislicu o ovome za kalupe pa ti kacim moje ideje @#
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





najjednostavnije pravljenje kalupa ;) Empty
PočaljiNaslov: Re: najjednostavnije pravljenje kalupa ;)   najjednostavnije pravljenje kalupa ;) I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
najjednostavnije pravljenje kalupa ;)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: materijali :: kalupi-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions